KEMAL AKTAŞOĞLU

KEMAL AKTAŞOĞLU

KEMAL AKTAŞOĞLU

M.Kemal Aktaşoğlu Kimdir?

1973 yılında Balıkesir’de doğdu. . 1999-2007 yılları arasında sağlık sektöründe Laboratuar Teknikeri ve Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yaptı. 2007 yılında serbest meslek hayatına atıldı ve ev yemekleri üzerine kurduğu restoran işletmesini 2013 yılına kadar sürdürdü.

Uzun yıllardır doğa, doğal yaşam, alternatif tıbba karşı özel bir ilgisi olup halen Anadolu Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümünde halen eğitimine devam etmektedir.

2012 yılında yoğun çalışmaları sebebiyle oluşan bel ve sırt bölgesindeki ağrıları dengeleyebilmek ve çözebilmek için, Tatjana Rottenberg’den masaj terapileri almaya başladı.

Kendi terapi sürecinin ardından, Tatjana Rottenerg’den “masaj terapis”i eğitimi aldı. Bu süreçte, beden farkındalığını geliştirmek amacıyla; Betül İpekçioğlu’ndan “Feldenkrais”, Nedret Gülcan’dan “Bedeni Doğru Kullanma-Alexander Tekniği” gibi eğitimlere de katıldı.

2013 yılında sezgisel dokunuşlarıyla insanları rahatlatan masaj bilgisini iki ayrı kursla derinleştirdi. “Derin Bağ Dokusu” ve “Tetik Nokta” masajı eğitimlerini de tamamlayarak profesyonel olarak masaj terapilerine başladı.

2014 yılında M.E.B. Masörlük sertifikasını aldı.

Sağlıklı bir yaşamın, zihin ruh ve beden birlikteliğinden geçtiği düşüncesiyle; masaj ve farkındalıklı yaşam konusunda eğitim ve araştırmalarına devam etmektedir.

MASAJ NEDİR?

Masaj, birbirimizi tedavi edebileceğimiz en eski ve bilinen tekniklerden biridir; kişiyi vücudu yoluyla tedavi etme amacı taşır.

Masaj anında vücudun ürettiği doğal gevşetici olan ve morfinden bile daha etkili olan endorfin salgılanır. Bu hormon sayesinde masaj alan kişide büyük bir rahatlama sağlandığından, kişi aynı zamanda psikolojik destek de alır.

Masaj sırasında dolaşım sistemleri daha hızlı çalıştığından, kanın ve lenf sıvısının kalbe ulaştırılması kolaylaşır ve kalbin dinlenmesi sağlanır. Sinir ve endokrin (hormon) sistem dengelendiğinden tüm vücut sistemlerinin sağlıklı çalışmasına yardım edilir.